• Aktualności

      • REKRUTACJA 2022/2023

      • Na podstawie ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 25 marca 2020 r. DZIENNIK USTAW .Poz. 530

       zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

       Na podstawie art.30 c ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. –Prawo oświatowe (Dz.U. z 2019 r. poz.1148, z późn. zm.2)

       §1.W rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. poz.493) wprowadza się następujące zmiany:

       §11 b.W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty, o których mowa w art.158 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. –Prawo oświatowe, wyniki postępowania rekrutacyjnego w formie list kandydatów, o których mowa wart.158 ust.1 i 3 tej ustawy, podaje się do publicznej wiadomości także na stronach internetowych tych jednostek.

       Poniżej lista osób zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

       Rodzice dzieci zakwalifikowanych proszeni są o wypełnienie druku – „potwierdzenie woli” i dostarczenie go do 19.04.2022 (ostatni dzień). Nie dostarczenie bądź nie wypełnienie w placówce tego dokumentu jest równoznaczne z rezygnacją.


       z poważaniem

       Iwona Kroker
       Dyrektor Przedszkola nr 11 w Raciborzu

      • Konkurs plastyczno - techniczny pt.: "Palma Wielkanocna"

      • W dniu 07. 04. 2022r. odbyło się rozstrzygnięcie II Międzyprzedszkolnego konkursu plastyczno - technicznego pt.: "Palma Wielkanocna". Więcej informacji na naszej stronie przedszkolnej, w zakładce Nasze osiągnięcia, konkursy międzyprzedszkolne.

       Dziękujemy!

      • Akcja informacyjno - edukacyjna pt.: "Wirusoochrona"

      • Nasze przedszkole dołączyło do akcji organizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Raciborzu.

       Opis problemu:

       Każdego roku w okresie jesienno- zimowym rejestruje się wzrost zachorowań na choroby przenoszone drogą kropelkową- choroby wirusowe i bakteryjne.W ostatnim czasie,kiedy społeczeństwo zmaga się z epidemią koronawirusa szczególną uwagę należy zwrócić na rolę higieny w profilaktyce chorób zakaźnych oraz na podnoszenie świadomości w zakresie podstawowych czynności higienicznych związanych z zabezpieczeniem przed zarażeniem, postępowaniem w przypadku  zachorowania, jak również zmniejszeniem ryzyka powikłań. Działania edukacyjne należy rozpocząć wśród dzieci w celu:

       - wzbogacenia ich wiedzy z dziedziny zdrowia i higieny

       - wykształcenia u nich postawy prozdrowotnej

       - nabycia określonych umiejętności

       - oraz przyswojenia prawidłowych przyzwyczajeń i nawyków higieniczno- zdrowotnych.

        

       Realizacja działań:

       Działania zostały przeprowadzone przez nauczycieli naszego przedszkola o objęły wszystkie grupy wiekowe. Zajęcia poruszały następujące zagadnienia:

       - prawidłowa higiena rąk;

       - podstawowe zasady postępowania w czasie wzrostu zachorowań na choroby zakaźne oraz podczas epidemii koronawirusa;

       - podstawowe zasady zdrowego stylu życia - prawidłowe odżywianie, aktywność fizyczna,

       - inne zasady higieniczne np.: dostosowanie ubrania do warunków pogodowych

        

       Zdjęcia z zajęć znajdują się w naszej galerii i są oznaczone #LekcjaHigieny oraz #Wirusoochrona.

       Zachęcamy do obejrzenia filmu podsumowującego całą akcję ;)

      • Jesteśmy Eko!

      • Wszystkie grupy naszego przedszkola wzięły udział w akcji ekologicznej pt.: "Jesteśmy Eko". Akcja miała na celu stworzenie kreatywnych doniczek z surowców wtórnych. Przedszkolacy przygotowali aż 50 takich doniczek! Nagrodą za ich ciężką pracę była karta podarunkowa dla naszego przedszkola o wartości 500 zł do sklepu Empik. Gratulujemy!!!

      • Przedszkolaki pomagają zwierzakom

      • Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się do zbiórki karmy dla potrzebujących zwierząt ze Schroniska w Raciborzu. Na dobre serduszko naszych przedszkolaków i ich rodziców można zawsze liczyć:)

        

      • Ważne!!!

      • Po uzyskaniu opinii PSSE w Raciborzu oraz za zgodą organu prowadzącego, Dyrektor Przedszkola nr 11 informuje o zawieszeniu zajęć oddziału dzieci 5 - 6 letnich grupa "Włóczykije" od dnia 24 stycznia 2022r. do dnia 31 stycznia 2022r. w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID - 19.

       Realizacja podstawy programowej za pomocą metod i technik kształcenia na odległość.

       Z poważaniem,

       Dyrektor Przedszkola nr 11

       Iwona Kroker

        

      • Ważne!

      • Po uzyskaniu opinii PSSE w Raciborzu oraz za zgodą organu prowadzącego, Dyrektor Przedszkola nr 11 informuje o zawieszeniu zajęć oddziału dzieci 6 - letnich grupa "Smerfy" od dnia 20 stycznia 2022r. do dnia 28 stycznia 2022r. w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID - 19.

       Realizacja podstawy programowej za pomocą metod i technik kształcenia na odległość.

       Z poważaniem,

       Dyrektor Przedszkola nr 11

       Iwona Kroker

      • BOŻONARODZENIOWA PACZKA DLA BOHATERA

      • Nasze Przedszkole po raz kolejny wsparło akcję " BOŻONARODZENIOWA PACZKA DLA BOHATERA". Jest to wspaniała inicjatywa, dzięki której pamiętamy oraz wyrażamy szacunek do BOHATERÓW walczących o Wolną Polskę. Dziękujemy Wam!

       Czasem drobne rzeczy cieszą najbardziej.

      • Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

      • Niech Wigilijny wieczór

       i  Święta Bożego Narodzenia

       oraz nadchodzący Nowy Rok 2022

       upłyną  w szczęściu, radości i pomyślności.

       Niech przy świątecznym stole

       nie zabraknie światła

       i ciepła rodzinnej atmosfery.

       Niech w Nowym Roku

       spełnią się wszelkie plany i marzenia.


       Dyrekcja oraz Pracownicy Przedszkola nr 11      • Kolędowanie z Państwową Szkołą Muzyczną w Raciborzu

      • Najstarsze grupy naszego Przedszkola - Włóczykije, Pszczółki, Smerfy - z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zostały zaproszone do wspólnego kolędowania z nauczycielami Szkoły Muzycznej w Raciborzu. Dzieci zaśpiewały znane i lubiane kolędy "Przybieżeli do Betlejem", "Dzisiaj w Betlejem". Przy okazji poznały instrumenty muzyczne, ich dźwięk, sposób grania. Dowiedziały się, jak wyglądają zajęcia w Szkole Muzycznej i od czego należy rozpocząć swoją przygodę z muzyką.

      • Wizyta Świętego Mikołaja

      • "Witamy Cię, Święty Mikołaju. Przybyłeś tu z dalekiego kraju. Wszyscy Cię witamy wielkimi brawami. Zapraszamy: usiądź sobie między nami".

       Najbardziej wyczekiwanym dniem w życiu każdego przedszkolaka, jest dzień przybycia Świętego Mikołaja. I tak 03 grudnia br. z workiem pełnym prezentów do naszego przedszkola zawitał Święty Mikołaj. Dzieci były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko Św. Mikołaja - troszkę zawstydzone. Nasz wyczekiwany Gość rozmawiał z dziećmi, zachęcał aby były grzeczne, słuchały rodziców oraz pań w przedszkolu. Na zakończenie Św. Mikołaj rozdał przedszkolakom paczki. Za prezenty dzieci odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami oraz wyrecytowanymi wierszykami. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków.

      • Dzień Górnika

      • "Tam pod ziemią w czarnym chodniku,

       wielu pracuje dzielnych Górników.

       Za czarny węgiel i za sól białą

       chwała Górnikom dzielnym, wytrwałym!"

       Dziś nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość - Górnik - pan Franek, który przepracował na kopalni aż 25 lat! W bardzo interesujący sposób opowiedział nam wiele ciekawostek na temat górniczej pracy. Dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda mundur górniczy, przymierzyć czako oraz zobaczyć szpadę górniczą. W podziękowaniu za jego pracę przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz wykonały piękne laurki. 

       Wszystkim Górnikom z okazji ich zbliżającego się święta składamy najszczersze wyrazy uznania. Życzymy Wam, by szczęście górnicze nigdy was nie opuszczało!

       Kadra Przedszkola nr 11

      • Andrzejki

      • "Oj rety, rety co tu sie dzieje?

       Wszędzie są wróżki i czarodzieje!

       Czary – mary, wosku lanie co ma stać się, niech się stanie.

       Zaraz wszyscy się dowiedzą co nam wróżby przepowiedzą”

       Dzień 30 listopada zapadnie na długo w pamięci naszych przedszkolaków. Właśnie w tym dniu dzieci miały okazję poznać magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. W całym przedszkolu roznosił się zapach topionego wosku. Dzieci w przepięknych strojach wzięły udział we wspólnych tańcach do skocznej muzyki. W każdej grupie dzieci wróżąc chciały zajrzeć w przyszłośc. Oczywiście wszystkie wróżby traktowalismy z przymrużeniem oka ;) To był naprawdę udany dzień pełen emocji i dziecięcej radości! Zdjęcia znajdują się w naszej galerii.