• Biedronki

• Wydarzenia w grupie

• Konkurs plastyczny "Z ekojeżem przez las"

Hania z naszej grupy brała udział w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym "Z ekojeżem przez las" organizowanym przez Przedszkole nr 13 w Raciborzu. W tym konkursie Hania zajęła I miejsce! Serdecznie Gratulujemy ;)

"Jesienne czytanie na dywanie" - spotkanie w bibliotece

Już po raz drugi odwiedziliśmy pobliską bibliotekę miejską. Tym razem Pani Natalia przygotowała dla niezwykle ciekawe zajęcia o tematyce jesiennej. Wysłuchaliśmy pieknej książeczki, dzięki której poznaliśmy wszystkie oznaki jesieni. Utrwaliliśmy sobie także nazwy warzyw i owoców. Każdy z nas mógł wykonać pracę plastyczną - marchewkę. Na koniec jak zwykle największą atrakcją okazała się zjeżdzalnia. Zapraszamy do galerii.

"Klub zdrowego przedszkolaka"

Nasze przedszkole po raz kolejny włączyło się realizację projektu "Klub zdrowego przedszkolaka". Jego celem jest wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci poprzez propagowanie zdrowego stylu życia w placówkach przedszkolnych. Działania w ramach projektu kierowane są do przedszkolaków i mają na celu wzbogacenie wiedzy dzieci z dziedziny zdrowia, wykształcenie u nich postawy prozdrowotnej, nabycie określonych umiejętności oraz przyswojenie prawidłowych przyzwyczajeń i nawyków higieniczno-zdrowotnych.

Dzieci z grupy Biedronek wiedzą już, jak ważną rolę w naszej diecie pełnią warzywa i owoce. Dowiedziały się również, że należy je myć przed zjedzeniem. Potrafią również samodzielnie przygotować sok. To był bardzo udany dzień. Zdjęcia z wydarzenia znajdują się w galerii.

"Międzynarodowy Dzień Kropki" - spotkanie Biedronek w Bibliotece

Dnia 15.09.21r. świętowalismy Międzynarodowy Dzień Kropki - jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Z tej okazji, dzięki uprzejmości Pani Natalii Rogowskiej, udalismy się na zajęcia do Biblioteki. Dzieci wysłuchały książki pt.: "Kropka" Petera Reynoldsa. Jest to historia  małej dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Nastepnie sami spróbowaliśmy narysować kropki. To był wspaniały dzień dla  wszystkich. Zdjęcia z tego wydarzenia znajduja się w galerii.