• Konkursy międzyprzedszkolne

• XIX Piknik Europejski

14.07.2024 00:16
            W dniu 5 czerwca, Sonia, Maja, Nikola, Mikołaj i Maciek z grupy Gumisiów wzięli udział w Pikniku Europejskim, który się odbył w Przedszkolu Nr 16. Dzieci zaprezentowały się w greckim tańcu zorba i dobrze się bawiły podczas pikniku.
          • Czerwcowy Turniej Przedszkolaków

14.07.2024 00:18
            12 czerwca 2024r. odbył się pełen sportowo-literackich emocji Czerwcowy Turniej Przedszkolaków zorganizowany przez Filię nr 2 Ostróg Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu we współpracy z Zespołem Szkół Specjalnych w Raciborzu. Tym razem konkurencje poświęcone były wierszom Juliana Tuwima.

Do turniejowych zmagań przystąpiły w tym roku trzy drużyny: z Przedszkola nr 11, Domowego Przedszkola oraz drużyna z Zespołu Szkół Specjalnych. Na uczestników jak zwykle czekało mnóstwo wesołej zabawy, ale też zdrowej rywalizacji. Wśród konkurencji znalazł się m.in. bieg z jajkiem, literacki quiz „Jaka to bajka” czy quiz z wierszy Tuwima.

Turniej zakończył się zwycięstwem drużyny z Przedszkola nr 11 z ilością 25 pkt.! Niewiele mniej punktów zdobyła drużyna z Domowego Przedszkola (24 pkt.) zajmując 2 miejsce. 3 miejsce z wynikiem 21 pkt. wywalczyła drużyna z ZSS.

Organizatorzy dziękują za nieocenioną pomoc wolontariuszy z Zespołu Szkół Specjalnych.

• Europrzedszkolaki Festiwal Twórczości Dziecięcej

14.07.2024 00:05
            Występ naszych cudnych Gumisiów i Smefików na Konkursie Piosenki Anglojęzycznej Europrzedszkolaki.
            II edycja Festiwalu Twórczości Dziecięcej pod nazwą Europrzedszkolaki 2024 odbyła się w Arenie Rafako, 16 maja. W wydarzeniu wzięli udział wychowankowie raciborskich przedszkoli, prezentując swoje umiejętności muzyczne w języku angielskim.

• XVII Spartakiada Przedszkolaków w Raciborzu

13.07.2024 23:59
            Smerfy na Spartakiadzie 🙂
            13.05.2024r. odbyła się XVII Spartakiada Przedszkolaków. Wydarzenie odbyło się na terenie hali Rafako w Raciborzu. Przedszkolaki rywalizowały między sobą w konkurencjach sportowych. Celem spartakiady była dobra zabawa, propagowanie wśród dzieci zdrowego trybu życia oraz zachęcanie do aktywnego spędzania wolnego czasu. Po zakończonych konkurencjach wszystkie dzieci zostały nagrodzone. Gratulujemy wszystkim małym sportowcom i życzymy dalszych sukcesów!

• Festiwal taneczny - "tańczące Przedszkolaki"

05.05.2024 23:03
            Nasze przedszkolaki z grupy Pszczółki rozgrzały parkiet w Zabełkowie na II Powiatowym Festiwalu " Tańczące Przedszkolaki ". Zatańczły do utworu Willy Williama " Ego" . Zrobiły to wspaniale. Jesteśmy bardzo dumni. To było pełne emocji wydarzenie.