• Święto Niepodległości

• Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała Niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych.

10 listopada, w piątek, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Niepodległości. Tego dnia wszystkie przedszkolaki wyglądały odświętnie. Miały na sobie strój galowy oraz przypięte kotyliony w barwach narodowych. Pani dyrektor zaprosiła wszystkie przedszkolaki oraz personel placówki na uroczysty apel, pdczas zaśpiewaliśmy z dumą Hymn Polski.

• Akademia ZOO-MAR

• Bardzo dziękujemy za interesującą wizytę Pani Małgosi wraz ze zwierzakami z Akademii ZOO - MAR

w Raciborzu. Dzieci były zachwycone, z ciekawością słuchały opwieści i ciekawostek Pani Małgosi na temat niezwykłych gości, a byli nimi: szynszyl, kawia domowa, szczur oraz agama.

• Przedszkolaki z wizytą na starym cmentarzu

• Miesiąc listopad to czas zadumy, refleksji i pamięci o osobach zmarłych. Pamięć o zmarłych jest obowiązkiem każdego człowieka, dlatego przedszkolaki z grupy Pszczółki w dniu 31 października wybrały się na stary cmentarz przy kościele p.w. Jana Chrzciciela na Ostrogu, aby zapalić znicze.

Tego dnia dzieci poznawały tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych w naszej kulturze i religii. Zrozumiały też jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

• Konkurs muzyczny "Jesienne nutki"

• Dnia 25 października 2023r. odbył się Miedzyprzedszkolny konkurs muzyczny " Jesienne nutki"

w Przedszkolu nr 17 w Markowicach. Wzięły w nim udział dziewczynki z grupy Gumisie: Sonia oraz Maja. Przepięknie zaśpiewały jesienne piosenki, dobrze się bawiły i z dyplomami wróciły do naszego przedszkola.