• Aktualności

       • BOŻONARODZENIOWA PACZKA DLA BOHATERA

        Nasze Przedszkole po raz kolejny wsparło akcję " BOŻONARODZENIOWA PACZKA DLA BOHATERA". Jest to wspaniała inicjatywa, dzięki której pamiętamy oraz wyrażamy szacunek do BOHATERÓW walczących o Wolną Polskę. Dziękujemy Wam!

        Czasem drobne rzeczy cieszą najbardziej.

       • Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

        Niech Wigilijny wieczór

        i Święta Bożego Narodzenia

        oraz nadchodzący Nowy Rok 2022

        upłyną w szczęściu, radości i pomyślności.

        Niech przy świątecznym stole

        nie zabraknie światła

        i ciepła rodzinnej atmosfery.

        Niech w Nowym Roku

        spełnią się wszelkie plany i marzenia.


        Dyrekcja oraz Pracownicy Przedszkola nr 11

       • Kolędowanie z Państwową Szkołą Muzyczną w Raciborzu

        Najstarsze grupy naszego Przedszkola - Włóczykije, Pszczółki, Smerfy - z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zostały zaproszone do wspólnego kolędowania z nauczycielami Szkoły Muzycznej w Raciborzu. Dzieci zaśpiewały znane i lubiane kolędy "Przybieżeli do Betlejem", "Dzisiaj w Betlejem". Przy okazji poznały instrumenty muzyczne, ich dźwięk, sposób grania. Dowiedziały się, jak wyglądają zajęcia w Szkole Muzycznej i od czego należy rozpocząć swoją przygodę z muzyką.

       • Wizyta Świętego Mikołaja

        "Witamy Cię, Święty Mikołaju. Przybyłeś tu z dalekiego kraju. Wszyscy Cię witamy wielkimi brawami. Zapraszamy: usiądź sobie między nami".

        Najbardziej wyczekiwanym dniem w życiu każdego przedszkolaka, jest dzień przybycia Świętego Mikołaja. I tak 03 grudnia br. z workiem pełnym prezentów do naszego przedszkola zawitał Święty Mikołaj. Dzieci były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko Św. Mikołaja - troszkę zawstydzone. Nasz wyczekiwany Gość rozmawiał z dziećmi, zachęcał aby były grzeczne, słuchały rodziców oraz pań w przedszkolu. Na zakończenie Św. Mikołaj rozdał przedszkolakom paczki. Za prezenty dzieci odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami oraz wyrecytowanymi wierszykami. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków.

       • Dzień Górnika

        "Tam pod ziemią w czarnym chodniku,

        wielu pracuje dzielnych Górników.

        Za czarny węgiel i za sól białą

        chwała Górnikom dzielnym, wytrwałym!"

        Dziś nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość - Górnik - pan Franek, który przepracował na kopalni aż 25 lat! W bardzo interesujący sposób opowiedział nam wiele ciekawostek na temat górniczej pracy. Dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda mundur górniczy, przymierzyć czako oraz zobaczyć szpadę górniczą. W podziękowaniu za jego pracę przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz wykonały piękne laurki.

    • Partnerzy

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Znajdź nas na Facebook'u

    • Galeria zdjęć

      brak danych
    • Pliki do pobrania