• Aktualności

      • Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

      • Niech Wigilijny wieczór

       i  Święta Bożego Narodzenia

       oraz nadchodzący Nowy Rok 2022

       upłyną  w szczęściu, radości i pomyślności.

       Niech przy świątecznym stole

       nie zabraknie światła

       i ciepła rodzinnej atmosfery.

       Niech w Nowym Roku

       spełnią się wszelkie plany i marzenia.


       Dyrekcja oraz Pracownicy Przedszkola nr 11      • Kolędowanie z Państwową Szkołą Muzyczną w Raciborzu

      • Najstarsze grupy naszego Przedszkola - Włóczykije, Pszczółki, Smerfy - z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zostały zaproszone do wspólnego kolędowania z nauczycielami Szkoły Muzycznej w Raciborzu. Dzieci zaśpiewały znane i lubiane kolędy "Przybieżeli do Betlejem", "Dzisiaj w Betlejem". Przy okazji poznały instrumenty muzyczne, ich dźwięk, sposób grania. Dowiedziały się, jak wyglądają zajęcia w Szkole Muzycznej i od czego należy rozpocząć swoją przygodę z muzyką.

      • Wizyta Świętego Mikołaja

      • "Witamy Cię, Święty Mikołaju. Przybyłeś tu z dalekiego kraju. Wszyscy Cię witamy wielkimi brawami. Zapraszamy: usiądź sobie między nami".

       Najbardziej wyczekiwanym dniem w życiu każdego przedszkolaka, jest dzień przybycia Świętego Mikołaja. I tak 03 grudnia br. z workiem pełnym prezentów do naszego przedszkola zawitał Święty Mikołaj. Dzieci były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko Św. Mikołaja - troszkę zawstydzone. Nasz wyczekiwany Gość rozmawiał z dziećmi, zachęcał aby były grzeczne, słuchały rodziców oraz pań w przedszkolu. Na zakończenie Św. Mikołaj rozdał przedszkolakom paczki. Za prezenty dzieci odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami oraz wyrecytowanymi wierszykami. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków.

      • Dzień Górnika

      • "Tam pod ziemią w czarnym chodniku,

       wielu pracuje dzielnych Górników.

       Za czarny węgiel i za sól białą

       chwała Górnikom dzielnym, wytrwałym!"

       Dziś nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość - Górnik - pan Franek, który przepracował na kopalni aż 25 lat! W bardzo interesujący sposób opowiedział nam wiele ciekawostek na temat górniczej pracy. Dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda mundur górniczy, przymierzyć czako oraz zobaczyć szpadę górniczą. W podziękowaniu za jego pracę przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz wykonały piękne laurki. 

       Wszystkim Górnikom z okazji ich zbliżającego się święta składamy najszczersze wyrazy uznania. Życzymy Wam, by szczęście górnicze nigdy was nie opuszczało!

       Kadra Przedszkola nr 11

      • Andrzejki

      • "Oj rety, rety co tu sie dzieje?

       Wszędzie są wróżki i czarodzieje!

       Czary – mary, wosku lanie co ma stać się, niech się stanie.

       Zaraz wszyscy się dowiedzą co nam wróżby przepowiedzą”

       Dzień 30 listopada zapadnie na długo w pamięci naszych przedszkolaków. Właśnie w tym dniu dzieci miały okazję poznać magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. W całym przedszkolu roznosił się zapach topionego wosku. Dzieci w przepięknych strojach wzięły udział we wspólnych tańcach do skocznej muzyki. W każdej grupie dzieci wróżąc chciały zajrzeć w przyszłośc. Oczywiście wszystkie wróżby traktowalismy z przymrużeniem oka ;) To był naprawdę udany dzień pełen emocji i dziecięcej radości! Zdjęcia znajdują się w naszej galerii.