• DRODZY RODZICE!

Serdecznie zapraszamy na ogólne i grupowe zebranie rodziców

w dniu 27 czerwca 2024r. o godzinie 15.30

Będzie to spotkanie informacyjne dotyczące roku szkolnego 2024/2025 - podział grup, przydzielenie wychowawców. Wykazy grup będą zamieszczone na tablicy informacyjnej.

• Zbiory z przedszkolnego ogródka

• Nic tak nie cieszy, jak pierwsze zbiory z przedszkolnego ogródka! Przedszkolakom sprawiły dużo radości, oraz satysfakcji. Z dumą zaniosły warzywa do Pań kucharek, które przygotowały dzieciom pyszne placki z cukinii oraz lemoniadę z miętą.

• PIKNIK EUROPEJSKI

• W dniu 5 czerwca Sonia, Maja, Nikola, Mikołaj i Maciek z grupy Gumisiów wzięli udział w Pikniku Europejskim, który się odbył w Przedszkolu Nr 16. Dzieci zaprezentowały się w greckim tańcu zorba i dobrze się bawiły podczas pikniku.

• TURNIEJ PRZEDSZKOLAKÓW

• Udział Pszczółek w ,,Czerwcowym Turnieju Przedszkolaków" zorganizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu. Naszym przedszkolakom gratulujemy pierwszego miejsca.

• FESTYN RODZINNY

• 28 maja w naszym przedszkolu odbył się wyjątkowy festyn rodzinny - wyjątkowy ponieważ świętowaliśmy pięćdziesięciolecie naszej placówki. Jak zawsze był to czas pełen wrażeń, emocji i wzruszeń. Dziękujemy wszystkim, którzy z sercem i zaangażowaniem przyczynili się do pomocy i organizacji tego wspaniałego wydarzenia, a w szczególności: OSP Racibórz- Miedonia, Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu, Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Raciborzu, Pani Jarosławie Kolorz, Piekarni Piotr Gatner oraz wszystkim absolwentom, rodzicom oraz osobom, które wspomogły nas tego dnia.

• Wycieczka do Stajni "Podkowa"

• 27 maja dzieci z grupy Pszczółki oraz Gumisie wzięły udział w wycieczce do Stajni "Podkowa" w Żerdzinach. Na dzieci czekało dużo atrakcji jak karmienie alpak oraz kóz, przejażdzka bryczką, lekcja o koniach, oprowadzani na kucykach, słodki poczęstunek i wiele innych. Było bardzo sympatycznie, a dzieci wróciły zadowolone do domu.

• GALA LAUREATÓW

• olejna edycja za nami. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy. Laureaci tegorocznej edycji:

Mini Festiwal Przedszkolaków:

I miejsce Przedszkole w Tworkowie za taniec Walc kwiatów

II miejsce Przedszkole nr 2 za taniec "Kłaniany"

III miejsce Przeszkole nr 3 za taniec "Requiem for a dream"

Wyróżnienie dla:

Sary Janik z Przedszkola w Gamowie

Przedszkola nr 24 za piosenkę " Czarodziejskie podwórko"

Mali Poligloci:

I miejsce Oliwier Marcinek z Przedszkola nr 5

II miejsce Szymon Płócienniczak z Przedszkola nr 24

III miejsce Zuzanna Wickiewicz i Kristina Radina z Przedszkola nr 23

Wyróżnienie: Przedszkole w Tworkowie za piosenkę "So ein schoner Tag"

• Spartakiada

• Dzieci z grupy Smefry wzięły udział w Spartakiadzie.Gratulujemy osiągniętego wyniku i zazdrościmy super zabawy.

• Powiatowy Mini Festiwal Przedszkolaków

• Dzieci z grypy Pszczółki wzieły udział w Powiatowym Mini Festiwalu Przedszkolaków, który odbył się 8 maja br. W Raciborskim Centrum Kultury. Zatańczyły do piosenki Willy Wiliama "Ego". Nasze przedszkolaki były fantastyczne.

• Miłe spotkanie

• 25 kwietnia w grupach Pszczółki oraz Biedronki Panie z Stacji Sanitarno - Epidemioligicznej przeprowadziły zajęcie w ramach projektu Klub Zdrowego Przedszkolaka. Dzieci poznały historię misia Szczepana, który zachęcał do szczepień. Opowiadał co robić, aby nie być atrakcyjnym dla kleszczy oraz jak zdrowo żyć. Dzieci miały również okazję do "zaszczepienia swoich misiów i lalek'.

• Festiwal taneczny w Zabełkowie

• Nasze przedszkolaki z grupy Pszczółki rozgrzały parkiet w Zabełkowie na II Powiatowym Festiwalu " Tańczące Przedszkolaki ". Zatańczły do utworu Willy Williama " Ego" . Zrobiły to wspaniale. Jesteśmy bardzo dumni. To było pełne emocji wydarzenie.

• Konkurs plastyczno - techniczny "Palma Wielkanocna"

• Nasze Przedszkole po raz kolejny zorganizowało konkurs plastyczno - techniczny na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Z roku na rok cieszy się on coraz większą popularnością. W tym roku dotarło do nas ponad 20 prac konkursowych. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i ogrom pracy włożony w przygotowanie palm, gdyż każda z nich była piękna oraz wyjątkowa.

Jury przyznało:

I MIEJSCE dla Dominiki Stanchly z Przedszkola nr 17 im. Koziołka Matołka w Markowicach;

II MIEJSCE dla Karola Kszuk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Raciborzu;

III MIEJSCE ex aequo dla Martyny Winkler z Przedszkola nr 15 w Raciborzu oraz dla Alicji Wertepny z Przedszkola nr 3 w Raciborzu.

W konkursie wzięły udział dzieci z:

Przedszkola nr 3;

Przedszkola nr 15;

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4;

Przedszkola nr 17;

Przedszkola nr 11;

Przedszkola nr 12;

Przedszkola nr 26;

Przedszkola nr 16;

Przedszkola nr 13;

Przedszkola nr 23;

Przedszkola nr 24;

Przedszkola nr 2 w ZSP nr 3.

Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom oraz nauczycielom za wspaniałe, oryginalne Palmy Wielkanocne, które po zakończonym konkursie zdobią nasz przedszkolny hol oraz nadają w tym Wielkanocnym okresie radosnego klimatu.

Wszystkie Przedszkolaki biorące udział w konkursie zostały nagrodzone.

Bardzo Dziękujemy!