• Minifestiwal Przedszkolaków

• XIV Powiatowy Mini Festiwal Przedszkolaków

• 13.07.2024 23:46
        •

8 maja w Raciborskim Centrum Kultury odbył się XIV Powiatowy Mini Festiwal Przedszkolaków "Zaczarowana scena" skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym, którego organizatorami były: Raciborskie Centrum Kultury oraz nasze Przedszkole. Równocześnie tego dnia odbył się również VI Przegląd Małych Form Teatralmych oraz III Konkurs "Mali Poligloci".

W XIV Mini Festiwalu Przedszkolaków, VI Przeglądzie Małych Form Teatralnych oraz III Konkursie „Mali Poligloci” wzięło udział 26 podmiotów wykonawczych z 13 przedszkoli powiatu raciborskiego. 137 młodych artystów prezentowało się w żywiołowych tańcach, pięknych piosenkach oraz wierszach wykonywanych w różnych językach.
          Nasze Przedszkole reprezentowały dzieci 5 - letnie z grupy Pszczółki, które zatańczyły w tańcu "Ego" Willy Wiliama. Dzieci przygotowała Pani Joanna Marciniak.

Komisja oceniająca w składzie Katarzyna Baron-Rogula, Małgorzata Pawnik oraz Anna Niestroj, miała ciężki orzech do zgryzienia przy ocenie występów. Na uroczystej Gali, która odbyła się 15 maja, wszystkie występujące dzieci zostały nagrodzone.