Bajki
Bajka pt.:"BRZYDKIE KACZATKO"
- 21.06.2026 20:25















28 maja 2026 roku, z okazji Dnia Matki i Ojca na deskach Raciborskiego Centrum Kultury dzieci z naszego Przedszkola wystąpiły dla swoich rodziców i najbliższych.
Dzieci sześcioletnie z grupy „Włóczykije”, przygotowane przez Jolantę Tomaszewską oraz Beatę Malcharczyk, rozpoczęły występy programem artystycznym. Młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności podczas recytacji wierszy, śpiewu piosenek oraz tańca. Występ spotkał się z dużym uznaniem zgromadzonej publiczności.
Wieloletnią tradycją Przedszkola nr 11 są bajki wystawiane nieprzerwanie od 1974 roku, czyli od momentu powstania placówki. W tym roku kolejna grupa sześciolatków – „Pszczółki” – przygotowała inscenizację bajki „Brzydkie Kaczątko”. Dzieci zostały przygotowane przez Katarzynę Knop, Joannę Marciniak oraz Ewelinę Krawczyk.
Na scenie można było zobaczyć barwne układy taneczne w wykonaniu zwierzątek wiejskich, łabędzi, piskląt z kaczą mamą oraz żabek. Przedstawienie zachwyciło kolorowymi strojami, dopracowaną scenografią, opanowaniem tekstów przez dzieci oraz dobraną oprawą muzyczną. W przygotowania do spektaklu zaangażowany był cały zespół przedszkola.
Dyrektor Przedszkola nr 11, Iwona Kroker, podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia za poświęcony czas, współpracę oraz pielęgnowanie wieloletniej tradycji placówki.
- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły














