• Nasze sale

• GRUPA SMERFY

• Hej dzieci jeśli chcecie

Zobaczyć Smerfów świat

Do Przedszkola nr 11 zapraszamy Was :)

Grupa Smerfów liczy 20 dzieci, wśród których jest 10 dziewczynek i 10 chłopców w wieku 6 lat.                                  Wychowawczyniami grupy są mgr Magdalena Paluch i mgr Elżbieta Linkiewicz. Dzieci chętnie uczęszczają do przedszkola, są pogodne, otwarte, ciekawe świata i aktywne podczas zajęć jak i zabaw.  Lubią wszelkiego rodzaju gry i zabawy ruchowe organizowane w sali przedszkolnej jak i również na przedszkolnym placu zabaw. Starają się być dla siebie miłe, są wdrażane do szanowania swojej pracy i pracy kolegów, uczą się samodzielności oraz współdziałania w grupie.

W oddziale kładziemy nacisk na przestrzeganie przedszkolnych zasad współżycia w grupie rówieśniczej. Uczymy się myśleć, mówić, słuchać i rozumieć. Edukacja łączy się z zabawą, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności. W czasie spędzonym w przedszkolu dzieci poszerzają wiedzę, rozwijają swoje umiejętności wkraczania w świat liter i liczb. Biorą udział w zajęciach dodatkowych:

JĘZYK ANGIELSKI
            Podczas zajęć dzieci poprzez zabawę zaznajamiają się z językiem obcym, osłuchują się z jego brzmieniem, poznają nowe słowa, piosenki i wierszyki.

LOGOPEDIA
            Każde dziecko zakwalifikowane do terapii poprzez wcześniej przeprowadzone badania ćwiczy w grupach 4 osobowych prawidłową wymowę. Zajęcia przeprowadzane są w formie zabawy.

GIMNASTYKA KOREKCYJNA
            Prowadzona gimnastyka odbywa się dla dzieci wykazujących wady postawy lub obniżenia ogólnej sprawności fizycznej. Zajęcia te odbywają się w małych grupach. Założone cele to przede wszystkim skorygowanie istniejących zaburzeń ciała, oraz niedopuszczenie do powstania wady postawy ciała.

TERAPIA PEDAGOGICZNA
            Zajęcia ukierunkowane są na pomoc w kształtowaniu i osiąganiu gotowości szkolnej dzieciom doświadczającym trudności edukacyjnych. Zajęcia te budują wiarę we własne siły i możliwości, adekwatnej samooceny, motywacji do systematycznej pracy i ćwiczeń.

RELIGIA (dla chętnych)
            Na zajęciach z religii dzieci w przystępny sposób poznają życie Chrystusa, uczą się modlitw, pieśni, korzystając z książek zapamiętują ważne wydarzenia religijne.

Najważniejsze jest jednak to, by każdy dzień sprawiał dzieciom radość, a na ich twarzach był zawsze widoczny uśmiech.