• Nasze sale

• GRUPA MUCHOMORKI

• Grupa Muchomorków liczy 25 dzieci - 10 dziewczynek i 15 chłopców. Jest  to grupa dzieci trzyletnich  ( 4 osoby)  i czteroletnich ( 21 osób).

Dzieci  w naszej grupie bardzo szybko przeszły proces adaptacji. Do przedszkola uczęszczają chętnie i z uśmiechem na twarzy. Są pogodne, otwarte, ciekawe świata i aktywne zarówno  podczas zajęć dydaktycznych  jak i zabaw swobodnych. Dzieci są  bardzo energiczne i żywiołowe, dlatego uwielbiają wszelkiego rodzaju gry i zabawy ruchowe organizowane  w sali przedszkolnej jak i na  przedszkolnym placu zabaw. Wspólnie, chętnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Starają się być samodzielne, życzliwe i  koleżeńskie.
            Z chęcią uczą się nowych piosenek,  wierszyków i rymowanek, uczestniczą w różnego rodzaju aktywnościach proponowanych przez nauczyciela ale  także chętnie same stwarzają sobie sytuacje do zabawy we własnym gronie. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi, plastycznymi, zajęciami dodatkowymi oraz spacerami, dzięki czemu uśmiech nie znika z dziecięcych twarzy. Edukacja łączy się z zabawą, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności.

Grupa jest ze sobą bardzo związana. Nie ma u nas miejsca na nudę.
            W czasie spędzonym w przedszkolu dzieci  poprzez zabawę poszerzają wiedzę , rozwijają swoje umiejętności
            i uzdolnienia. Z uśmiechem na twarzach, wiarą we własne możliwości  i z łatwością sprostają wszystkim wyzwaniom, a pobyt w przedszkolu jest dla nich czasem przyjemności i wszechstronnego rozwoju.

Zajęcia dodatkowe w grupie:

• Język angielki- w naszej grupie kontakt z językiem obcym odbywa się każdego dnia. Dzieci  poznają nowe słowa, piosenki i rymowanki za sprawą udziału w projekcie „ Powszechnej dwujęzyczności”. Dodatkowo również zajęcia z języka obcego prowadzone są przez panią Sylwię, która bawiąc- uczy poprawnej wymowy, przydatnych zwrotów, nazw kolorów i piosenek. Kontakt z językiem obcym jest dla dzieci wspaniałą zabawą i niezwykle przydatną umiejętnością, która z pewnością zaowocuje na dalszym etapie edukacji.

• Terapia pedagogiczna- specjalistyczne działania mające na celu niesienie pomocy dzieciom ujawniającym różnego rodzaju nieprawidłowości rozwoju i zachowania. Ukierunkowana jest ona na korygowanie
              i kompensowanie zaburzeń psychoruchowego rozwoju dziecka, co przy regularnej pracy i działaniach daje szanse na odbudowanie wiary we własne siły, możliwości i zniwelowanie powstałych dysharmonii rozwojowych.

• Gimnastyka korekcyjna-  zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci wykazujące wady postawy bądź mające obniżoną sprawność fizyczną. Zajęcia odbywają się w małych, kilkuosobowych grupach. Celem zajęć jest skorygowanie istniejących wad postawy, wzmocnienie mięśni oraz poprawienie ogólnej sprawności fizycznej.

Nauczyciele w grupie: pani Kasia, pani Jola, pomoc nauczyciela pani Hania oraz pani Edyta, która dba o ład
            i porządek w naszej sali.