• Nasze sale

• GRUPA WŁÓCZYKIJE

• "Włóczykije" - to grupa najstarszych 6- letnich dzieci. Wśród nas jest 14 dziewczynek i  11 chłopców. Naszymi wychowawczyniami są  mgr Ewelina Krawczyk i mgr Jolanta Tomaszewska. Jesteśmy bardzo roześmianą, pomocną  i rozśpiewaną grupą starszaków. Chętnie sobie pomagamy, oraz wspieramy się. Jesteśmy ciekawi świata, interesujemy się wszystkim co nas otacza, dlatego bierzemy udział w różnych  ciekawych zajęciach. Bardzo lubimy spędzać czas na świeżym powietrzu. Chętnie chodzimy na spacery i lubimy bawić się na placu zabaw, gdzie najlepiej rozładowujemy pokłady naszej energii. Dużo czasu poświęcamy na naukę, bo to lubimy. Ten rok będzie dla nas wielkim wyzwaniem, ponieważ  wkraczamy w świat liter i cyfr, aby dobrze przygotować do roli pierwszoklasisty. W grupie odbywa się wiele zajęć dodatkowych, takich jak:

JĘZYK NIEMIECKI
            Podczas zajęć dzieci poprzez zabawę zaznajamiają się z językiem obcym, osłuchują się z jego brzmieniem, poznają nowe słowa, piosenki, wierszyki oraz proste wyrażenia.

LOGOPEDIA
            Każde dziecko zakwalifikowane do terapii poprzez wcześniej przeprowadzone badania ćwiczy w grupach 4 osobowych prawidłową wymowę. Zajęcia przeprowadzane są w formie zabawy.

GIMNASTYKA KOREKCYJNA
            Prowadzona gimnastyka odbywa się dla dzieci wykazujących wady postawy lub obniżenia ogólnej sprawności fizycznej. Zajęcia te odbywają się w małych grupach. Założone cele to przede wszystkim skorygowanie istniejących zaburzeń ciała, oraz niedopuszczenie do powstania wady postawy ciała.

TERAPIA PEDAGOGICZNA
            Zajęcia ukierunkowane są na pomoc w kształtowaniu i osiąganiu gotowości szkolnej dzieciom doświadczającym trudności edukacyjnych. Zajęcia te budują wiarę we własne siły i możliwości, adekwatnej samooceny, motywacji do systematycznej pracy i ćwiczeń.

RELIGIA (dla chętnych)
            Na zajęciach z religii dzieci w przystępny sposób poznają życie Chrystusa, uczą się modlitw, pieśni, korzystając z książek zapamiętują ważne wydarzenia religijne.